Bambus pesu

Aluspesu puhul ja veel eriti laste pesu juures on oluline selle pehmus ja nahasõbralikkus. Nagu öeldakse, enne kui Pariisi lähed, käi Nuustakul ära. Nii leidsime meie väikesest Eestist kangatootja, kes toodab laias valikus erinevaid rõivakangaid, sealhulgas trikotaažkangaid. Bambus kangas eristub teistest trikotaažkangastest juba esimesel katsumisel. See on eriti pehme ja siidine. Omadustelt on bambusviskoos nahasõbralik ja sobib ka tundlikule või allergilisele nahale. Bambus on hingav ning juhib niiskuse kehast eemale. Bambusviskoosi võib lugeda ka antibakteriaalseks, sest selle keskkond pole soodne bakteritele. Nii ei teki rõivale kandmise järgselt ebameeldivat lõhna. Just seetõttu sobib bambus väga hästi pesu kangaks. Eestis toodetakse bambusviskoosist kangast, mis vastab ÖKO-TEX 100 standartile. Sertifikaati omavad kangad on rangelt testitud ja kontrollitud, et need ei sisaldaks inimese tervisele ohtlikke aineid. Nii on ka Sosu aluspesu ÖKO-TEX kangastest.

Bambus pesu hooldus

Koosnedes nii tehis-kui looduslikest kiududest vajab bambusviskoosist aluspesu hellemat hoolt kui täissünteetilised kangad. Bambusviskoos ei talu kuumi temperatuure, mistõttu tuleb olla hoolikas. Jälgi kindlasti, et Sosu aluspesu ei satuks trummelkuivatisse või pessu programmiga, mis sisaldab kuivatust. Tulemuseks võib olla suisa beebimõõtu särk. Kangatootjate hinnangul ei tohiks ühtegi trikotaažtoodet trummelkuivatis kuivatada. Vahel kui mugavus kaalub üle märgid hooldussildil, ei juhtugi kuivatis riideesemega sageli midagi hullu. Bambusviskoosist toodetega kodus meie siiski katsetada ei soovita, oleme selle juba teie eest läbi teinud. Parim on kasutada õrna pesu programmi märkega gentle wash või aluspesu ehk lingerie programmi, maksimaalselt temperatuuriga 40 kraadi. Triikimisel võiks kasutada samuti madalaimat kuumust või parem üldse mitte triikida. Enne kuivama panemist võib vajadusel niiskeid aluspükse ja särke käte vahel vormida ja kergelt õigesse mõõtu sikutada, mida on hea teha iga riideesemega pärast pesu.

Bambus – keskkonnasõbralikum toormaterjal

Bambust peetakse väga keskkonnasõbralikuks toormaterjaliks, sest bambustaimed kasvavad kiiresti. Suisa nii kiiresti, et kui bambustaime tunnike jõllitada, võib näha selle sirgumist oma silmaga.

Bambus ei vaja kasvamiseks lisakastmist ega keemilisi väetisi, seetõttu ei kurna bambuse kasvamine pinnast. Lisaks toodab bambus võrreldes teiste roheliste taimedega rohkem hapnikku. Bambus paljuneb juurerisoomist, mistõttu puudub vajadus selle istutamiseks. Seega, bambuse kasutamine toormena hoiab kokku loodus- ja tööjõuressursse, olles oluliselt säästlikum kui teised looduslikud toormaterjalid, näiteks puuvill. Samas tuleb märkida, et bambus on puittaim ning selle jäigad kiud vajavad olulist töötlemist, enne kui sellest saab pehme ja kangaks sobilik pool-looduslik ja pool-tehiskiud. Selle töötlemiseks kasutatakse vahel ka keemilisi ühendeid, mis kahjuks ei pruugi looduskeskkonna seisukohalt olla alati säästlik. Siiski kaaluvad bambuse kiire ja vähenõudliku kasvamisega kaasnevad positiivsed mõjud looduskeskkonnale üles selle miinused, mis paraku on vältimatud iga materjali tootmise juures.

Kirjutamisel on kasutatud järgnevaid allikaid:

Loodusajakiri.ee artikkel: Bambus- kõige kiiremini kasvav taim

Oeko-tex.com: Standard 100 by Oeko-Tex